ProdejBylin.cz
vyhledat  
Vážení zákazníci,
objednávky přijaté do 17.12.2024 budou vyexpedovány v tomto roce. Objednávky přijaté po tomto termínu mohou být expedovány až začátkem příštího roku (zejména větší objednávky). Důvodem je inventura skladových zásob mezi svátky.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň projevenou v tomto roce a přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a vše dobré do roku nového.

Medvědice list

název drogy latinsky : Folium uvae ursi
matečná rostlina česky : Medvědice lékařská
matečná rostlina latinsky : Arctostaphyllos uva-ursi
balenícena/balpočet
39,00 Kč
143,00 Kč
650,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Medvědice lékařská je stálezelený keřík s výškou jen 10 – 30 cm. Kořeny však sahají až do hloubky 100 cm a plazivé kmínky dorůstají do délky 30 – 90 cm, na koncích jsou vystoupavé. Větvičky medvědice jsou střídavě osázené krátce řapíkatými listy. Tmavě zelené, kožovité, drobně žilnaté listy jsou ze spodní strany jemně ochlupené. Jsou celokrajné, mají obráceně vejčitý tvar. Medvědice vykvétá v závislosti na stanovišti od dubna do července. Drobné zvonkovité květy mají bílou až narůžovělou barvu. Skládají se v převislá, řídká hroznovitá květenství. Plodem medvědice jsou červené peckovice.

Medvědice obsahuje hydrochinonové glykosidy jako arbutin, třísloviny ( gallotaniny a katechinové třísloviny ), fenolkarbonové kyseliny, flavonoidy, iridoidy, triterpeny jako kyseliny ursolovou.

Medvědice patří mezi antioxidanty, neboť chrání buňky před oxidačním stresem. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a je známá svým pozitivním působením na funkce močového měchýře a ledvin. V neposlední řadě přispívá k normální hladině cukru v krvi.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku natě medvědice zalijte 250ml vroucí vody a přikryté nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Do nálevu se doporučuje přidat na špičku nože zažívací sodu, protože dezinfekční účinek se projeví jen tehdy, je-li reakce moče zásaditá.

Dlouhodobé užívání nebo její nadměrné dávky poškozují játra a mohou vyvolat glykosurii.

Tato bylina je známa také pod názvy hrozník, kostrhounek, kostrhún, kostrounek, lesní ostružina, medvědí hrozen, nedvědice, tolokněnka nebo tolotěnka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat