ProdejBylin.cz
vyhledat  

Henna červená list mletý

matečná rostlina česky : Lawzonie
matečná rostlina latinsky : Lawsonia inermis
balenícena/balpočet
37,00 Kč
110,00 Kč
455,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 21 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Henna (nesprávně česky Hena) je arabský název pro rostlinu Lawzovie. Historicky má tato rostlina vícero botanických názvů, jelikož první botanici určili jako samostatný druh mladé rostliny s nízkým obsahem barviva (Lawsonia alba, Lawsonia spinosa) a dospělý keř (Lawsonia inermis).

V Evropě je henna známá především ženám, coby přírodní barva na vlasy. Na středním východě se však henna už po staletí používá nejenom k posílení vlasů, ale zároveň jako prostředek ke zkrášlení celého těla.

Z henny se připraví smísením s trochou vody pasta, která se nanese na tělo a po několika hodinách se zaschlá vrstva oloupe. Zpočátku světlý vzor během pár hodin ztmavne a získá na výraznosti. Tento vzor vydrží na kůži přibližně 2 - 3 týdny.

Námi nabízená henna je 100% přírodní produkt - rozemletá bylina. Neobsahuje tedy žádné látky zvyšující barvivost, které mohou silně alergizovat (jako např. PPD).

Na tomto místě si dovoluji uveřejnit doslovně e-mail o použití henny od naší zákaznice, paní Kosatíkové, které tímto děkuji za zajímavé informace, praktický odkaz i svolení uveřejnění tohoto e-mailu:

"Dobrý večer,tzv. "vychytávky" a vůbec nejvíc informací k henně jsem našla na www.hennaforhair.com, je tam ke stažení zadarmo i e-kniha o henně a její aplikaci, autorka si dala velkou a dlouholetou práci s experimentováním.Také je tam spousta zkušeností s praktickými ukázkami od uživatelek (i uživatelů) henny a fotografií výsledků. Nevím, jak jste na tom s angličtinou?

Moje zkušenost je následující: kadeřnice mě před hennou varovala, na výše uvedeném webu jsem však zjistila, proč to varování: amoniak z umělé barvy může reagovat s nekvalitní "hennou" (tj. smíchanou s kovovými solemi) a výsledky jsou dost tristní - zezelenání, zkrepovatění, zkřehnutí. Proto doporučují čistou, "body-art quality" hennu, tj. hennu vhodnou pro aplikaci na tělo.

Proto jsem pátrala po čisté henně - nikoli komerčně namíchané hennové směsi z drogerie. Po dodávce henny od Vás jsem přesto provedla nejdřív pokus na kousku vlasů. Dopadlo to dobře:-) a proto jste získali mou důvěru. Existuje spousta receptů, jak docílit přírodními prostředky různých odstínů od zlaté přes měděnou a burgunskou po černou, rovněž v závislosti na původním odstínu vlasů, jejich barvení a prošedivění atd. Je to vskutku alchymie. Základní recept je smíchat práškovou hennu s citronovou šťávou do hustoty jogurtu, nechat odstát přes noc v pokojové teplotě, aby se vylouhovalo barvivo, před použitím ještě trošku naředit teplou vodou nebo citronem a nanést důkladně na vlasy. Technika nanášení se liší od nanášení umělé barvy - henna sama ke kořínkům neproteče, musí se pořádně vmasírovat. Vlasy se pak zabalí do igelitu a do tepla - někdo zahřívá fénem, někdo spí. Nechává se několik hodin, třeba i přes noc, ráno se vypláchne vodou (to je taky docela věda), nepoužije se šampon, leda kondicionér. Je důležité taky vědět, že henna oxiduje a během dvou dnů po aplikaci dost ztmavne, tedy aspoň ta přírodní henna.Koukám, že jsem se rozepsala:-) Existuje i henna nebarvící, používá se jako kondicionér a je to úžasný prostředek na kožní potíže na hlavě.

No, snad jsem Vám trochu pomohla, kdybyste měl nějaký dotaz, ráda se pokusím odpovědět.Děkuji za spolupráci:-)

S pozdravem Ludmila Kosatíková"

Tato bylina je známa také pod názvy henovník bezbranný, hena bílá, henna bílá nebo Lawsonia alba.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat